Sklep    |  Mapa Serwisu    |  Kontakt   
 
Baza Firm
Morskich
3698 adresów
 
Zaloguj się
 
 
Szybkie wyszukiwanie
Szukanie zaawansowane
Strona głównaStrona główna
Wszystkie artykułyWszystkie artykuły
<strong>Subskrybuj Newsletter</strong>Subskrybuj Newsletter
 

  Informacje morskie. Wydarzenia. Przetargi
Wydrukuj artykuł

Targi SITL Europe 2014

Źródło Własne, 2014-03-14

Kliknij aby powiększyć
SITL2014
Targi SITL Europe 2014 pod znakiem międzynarodowych kontaktów w dziedzinie transportu i logistykiNowa nazwa - Międzynarodowe spotkania branży transportu, logistyki i spedycji SITL Europe 2014 - podkreśla powrót do wyjściowej tematyki tej imprezy, na którą składają się zagadnienia transportu, logistyki i współpracy międzynarodowej.

Targi odbędą się w dniach od 1 do 4 kwietnia 2014 r. na terenach wystawienniczych Paris Nord Villepinte pod Paryżem w Hali nr 6.

Najbliższa edycja obfitować będzie w nowe imprezy towarzyszące, takie jak "World Transport & Logistics Forum", "Maritime Day"; czy "Future for Logistics";. Równolegle organizowane będą targi INTRALOGISTICS, poświęcone wyposażeniu dla transportu zakładowego w przemyśle i dystrybucji.

Ekspozycję wzbogacą nowe pawilony i wystawy tematyczne dotyczące dystrybucji na terenie miast, śródlądowego transportu wodnego i nieruchomości na potrzeby logistyki.Nowy podatek ekologiczny od pojazdów, czyli tzw. Ecotaxe, społeczna i środowiskowa odpowiedzialność biznesu, kontenerowce o pojemności ponad 18000 TEU, nowy podział lotniczych zdolności przewozowych między przewoźników, reforma systemu transportu kolejowego czy odradzanie się transportu rzecznego; wszystko to dowodzi, że przewozy towarowe podlegają nieustannej ewolucji.
"Jest to ten segment łańcucha dostaw, który często traktuje się jako drugorzędny, gdy tymczasem sprawowanie nad nim kontroli, ma krytyczne znaczenie dla przedsiębiorstw przemysłowych i dystrybutorów. Transport, podlegający ograniczeniom wynikającym z obowiązujących przepisów, a także bardzo surowym ograniczeniom społecznym i ekonomicznym, stanowi ponad 50% kosztów logistycznych, a niektóre opracowania przewidują, że jego udział zwiększy się nawet do 60%" przypomina Alain Bagnaud, Dyrektor Generalny Działu Transportu i Turystyki w firmie Reed Expositions France, organizatora targów.


Nowe potrzeby i oczekiwania

Wyzwaniem dla przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych jest umiejętność wyprzedzania tendencji rynku transportowego, zapewniająca rozwój w kraju, w Europie i na arenie międzynarodowej., priorytetem staje się znalezienie najlepszych usługodawców w dziedzinie transportu i logistyki, najlepszych innowacji, najlepszych rozwiązań technicznych i zarządzania informacją dla optymalizacji wszystkich ogniw łańcucha dostaw.

Wyzwania te określone przez Kolegium Ekspertów, złożone z menadżerów logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw ważnych przedsiębiorstw w sposób naturalny ukierunkowały targi SITL Europe 2014 na określone zagadnienia transportu, logistyki i współpracy międzynarodowej.


Problematyka i ekspozycje tematyczne

Wraz z odbywającymi się równolegle targami Intralogistics, poświęconymi wyposażeniu dla transportu zakładowego w przemyśle i dystrybucji, zakres tematyczny SITL Europe 2014 obejmie całość oferty transportowo-logistycznej, podzielonej na pięć następujących działów tematycznych: Usługi transportowe i logistyczne, Regiony i ich infrastruktura, Obiekty logistyczne, Technologie i systemy informacyjne, Ekologiczny transport i logistyka.

W dziale Usług transportowych i logistycznych, zlokalizowanym w centralnym punkcie targów, pojawi się wiele znanych przedsiębiorstw, takich jak Kuehne+Nagel, DB Schenker, Ceva Logistics, Rhenus Logistics, ID Logistics, SED Logistique czy Mazet, które już potwierdziły swój udział w imprezie. Znajdą się tam również liczne małe i średnie przedsiębiorstwa, działające we wszelkich specjalnościach branży transportu i logistyki, reprezentowane przez główne stowarzyszenia branżowe, takie jak : Astre, Evolutrans, Tred union, France Benne, France Lots, Pall Ex oraz Klub Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Club PME).

Jednocześnie targi SITL Europe 2014 rozszerzą ekspozycje, w których zwiedzający znajdą oferty i informacje na ściśle określone tematy. Dystrybucja na terenie miast oraz transport rzeczny prezentowane będą w pawilonach E-logistyki, bezpieczeństwa i zabezpieczeń oraz RFID Tracing-Tracking. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem podczas poprzednich edycji.


Światowe Forum Transportu i Logistyki

Targi SITL Europe 2014 zainaugurują również nowe imprezy towarzyszące, takie jak Światowe Forum Transportu i Logistyki (World Transport & Logistics Forum), organizowane przy współpracy z francuską Agencją ds. Międzynarodowego Rozwoju Przedsiębiorstw Ubifrance.

"Ma ono pełnić rolę Davos branży transportowej i towarzyszyć międzynarodowym targom transportu, logistyki i transportu zakładowego, organizowanym przez firmę Reed w różnych częściach świata".

Pierwsza edycja, której tematem będą "Nowe drogi światowego wzrostu", gościć będzie w Paryżu delegacje z siedmiu krajów: Brazylii, Indonezji, Rosji, Indii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Tajlandii. Podczas konferencji, warsztatów i spotkań biznesowych, w obecności francuskich i europejskich decydentów, przedstawią one potrzeby swoich krajów w dziedzinie transportu i logistyki, aktualne i przewidywane sieci transportu i logistyki, organizację instytucji celnych, instytucje wspierania biznesu, a także utrudnienia i pułapki, których należy unikać, by rozwijać tam swą działalność.


Specjalna obsługa projektodawców

Dla wyselekcjonowanych gości targowych, SITL Europe wprowadza nową formułę obsługi, mającą na celu ułatwienie i jak najlepsze wykorzystanie przez nich pobytu na targach. Zainteresowani przedstawiciele przemysłu i dystrybucji będą więc mogli z wyprzedzeniem poinformować o swoich projektach, a także bieżących i przewidywanych potrzebach w zakresie transportu i logistyki. Na miejscu, na terenie Działu Obsługi Projektodawców, będą mieli możliwość zaprezentowania swoich projektów i nawiązania bezpośrednich kontaktów z ekspertami specjalizującymi się w ich problematyce.


Ważne wydarzenia targowe

Po ubiegłorocznym sukcesie, Maritime Day, zorganizowany z firmą doradczą Eurogroup, połozy nacisk na współpracę międzynarodową, zaś w czwartym dniu targów odbędzie się impreza pod nazwą Future for Logistics, której tematem przewodnim będą wizja rozwoju i przyszłe potrzeby w dziedzinie transportu i logistyki.

Program targów wzbogacą też dwie nowe imprezy towarzyszące, poświęcone nieruchomościom dla branży logistycznej oraz prezentacji doświadczeń przedstawicieli tej branży w formie „portretów logistyków”. Uzupełnią one program Europejskiego Dnia Kolejowych Przewozów Towarowych i RFID Tracing - Tracking.

Ponownie odbędą się: prezentacje poświęcone logistyce e-handlu, konwent nadawców ładunków oraz trwające po pół dnia konferencje i prezentacje doświadczeń z zakresu problematyki prezentowanej w działach tematycznych i pawilonach ekspozycyjnych. 
EWA ZIELIŃSKA
Patrz równiez:

FRANCUSKIE ZRZESZENIE PRZEMYSŁU STOCZNIOWEGO
WYDZIAŁ PROMOCJI I HANDLU PRZY AMBASADZIE POLSKI W PARYŻU
 
Strona Główna | O Nas | Publikacje LINK'a | Prasa Fachowa | Archiwum LINK | Galeria
Polskie Porty | Żegluga Morska | Przemysł okrętowy | Żegluga Śródlądowa | Baza Firm Morskich | Sklep | Mapa Serwisu | Kontakt
© LINK S.J. 1993 - 2024 info@maritime.com.pl